Kamienny las i rzeka żółwi

Dni, w których się odbywa:
wtorek, piątek
Godzina / miejsce odjazdu (zbiórki):
08:30
Cena dla dorosłego:
78 leva
Cena dla dziecka 2-11.99 lat:
39 leva
Dziecko do 1.99 lat:
bezpłatnie

 Rejs łodzią w malowniczym rezerwacie "Kamczija" - obserwowanie dziewiczych lasów i żółwi wodnych. W programie przewidziany jest obiad oraz wyjazd do miejscowości "Pobiti Kamyni" (Kamienny Las) tam spacer po pięknym pustynnym terenie na wzgórzu i bajkowy widok na skalne palmy.

Kamienny las to niczym bułgarski Stonehenge, formacja skalna zlokalizowana w Bułgarii na południowych krańcach Wyżyny Dobrudży w pobliżu Warny. Park mieści się na obszarze liczącym około 7 km kwadratowych. Około 300 kamiennych kolumn, mających różną wysokość od 5 do 7 m, szerokość od 0,3 do 3 m wyglądają jakby ubite z piasku i kamyków - stąd ich nazwa. Wokół parku krąży szereg hipotez - kamienie zgrupowano na dwie części: nieorganiczną i organiczną. Pierwsza grupa proponuje mechaniczne powstawanie głazów w wyniku erozji pod wpływem atmosfery, wody lub infiltracji wód gruntowych. Według drugiej grupy kamienie kolumny to szczątki skamieniałych raf koralowych, stężenia składników odżywczych glonów lub skamieniałego drewna.  Nadal nie można z całą pewnością powiedzieć, która z tych hipotez najdokładniej odzwierciedla występowanie tego zjawiska, nie można też wykluczyć, że pomysł jest tworem człowieka. Jedno jest pewne "Pobiti Kamyni" to atrakcja kulturalno - historyczna przesiaknięta bułgarskimi legendami, o których możesz posłuchać w filmiku.

   Następnie w programie przewidziany jest wyjazd do Bełosławia. Zwiedzanie fabryki szkła - otwartej już od 120 lat, degustacja bułgarskich likierów oraz możliwość zakupu pamiątek z kolorowego szkła. Bełosław słynie z ekologicznej fabryki szkła, całkowicie bezpiecznej dla środowiska, mało jest takich miejsc. W fabryce jesteś oprowadzany przez technika-konsultanta, który pokazuje produkcję szkła i opowiada o dokładnym jego wykonaniu. Nowością dla odwiedzających jest także możliwość wejścia do “jaskini szkła”. Dodatkowo będziesz mógł poczuć się jak prawdziwy artysta i samodzielnie ozdobić szkło, a swoje wykonanie zabierzesz ze sobą jako pamiątkę wizyty. Na końcu zobaczysz setki wazonów, świeczników, misy, różne zwierzęta - z których wszystkie dmuchane są ręcznie, każdy ma swoją historię i jest różny od innych. Każdy gość może wybrać dla siebie produkt z fabryki szkła, którym zachwycił sie najbradziej i poczuł zaangażowanie ludzi, poświęcających życie dla obróbki szkła.

   Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich. Gwarantujemy Państwu wiele ciekawostek historyczno - przyrodniczych oraz szereg pozytywnych wrażeń :) Tajemnice Bułgarii czekają na Ciebie!

   Wycieczka odbywa się w każdy wtorek i piątek. Wyjazd o godzinie 08:30-08:40 z najbliższego do Twojego hotelu przystanku.

   Cena dla osoby dorosłej 78 BGN, a dla dziecka do 12 roku życia - 39 BGN.

   Kliknij na ten link, aby zobaczyć jakie są bieżące promocje na wycieczki fakultatywne.

   Żeby zapisać się na wycieczkę do Kamiennego Lasu należy jedynie wypełnić formę rezerwacyjną po prawej stronie.

   Aby dowiedzieć sie kiedy dokładnie będą miejsca i czy możesz się dołączyć - zadzwoń na +359 899 45 42 43

ZAPISY NA WYCIECZKĘ

Dorośli *

Dzieci *

Booking.com