Gdzie warto pojechać w okolicy Słonecznego Brzegu

Ile można leżeć na plaży jadąc na wakacje do innego kraju? Okej - wiem, że niektórzy to potrafią, ale jeżeli otworzyłeś tę stronę, podejrzewam że jesteś żądny przygody, atrakcji, wiedzy, albo po prostu chcesz zobaczyć coś nowego i interesującego w Bułgarii. Jeśli tak - czytaj dalej :)

W okolicach Słonecznego Brzegu (Nesebar, Święty Włas, Elenite, Rawda, Ahełoj) jest kilkanaście bardzo ciekawych miejsc gdzie można pojechać i wrócić zadowolonym. W takie miejsca można pojechać samemu - jeżeli przyjechałeś samochodem, ale są również i takie, na które warto się wybrać z grupą zorganizowaną. Ze swojej strony polecam odwiedzić plażę Irakli - to najbliższa dzika plaża w okolicy, na którą można łatwo dotrzeć. Niedaleko Ahełoj w kierunku Pomorie znajduje się plaża z leczniczym błotem, gdzie można pojechać (zajrzyj na mapę poniżej), a błoto oczywiście jest bezpłatne :) Jeżeli lubisz podziwiać piękne widoki i chodzić po górach, zdecydowanie polecam pójść na spacer po szlakach nad Świętym Własem. Jest tam naprawdę ładnie. Będąc w Słonecznym Brzegu powinieneś odwiedzić Stary Nesebar, którego stara część jest pod ochroną UNESCO i zdecydowanie warty jest Twojej uwagi. A jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o Nesebarze, kliknij TUTAJ

Nie każdy jednak chce przyjechać do Słonecznego Brzegu samochodem, a oprócz tego nie do każdego miejsca możesz się dostać samochodem. Więc jeśli chcesz zobaczyć coś więcej niż tylko plaża - zawsze istnieje możliwość zapisania się na dodatkową wycieczkę fakultatywną. Naprawdę jest wystarczająco dużo możliwości, nawet dla najbardziej wymagających. Listę wszystkich wycieczek możesz znaleźć TUTAJ. Poniżej wybrałem dla Ciebie kilka opcji, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

1. Wieczór bułgarski - wycieczka/ biesiada pozwalająca poznać Bułgarię od strony kulturowej - jedzenia, picia i zabawy. Główną atrakcją tutaj jest taniec na rozżarzonych węglach! Słowo klucz - wino w nieograniczonych ilościach :) Polecane dla każdego!

2. Extreme Jeep Safari - unikalna przygoda na terenach górskich! Akcja, adrenalina i zabawa to najczęściej spotykane słowa, opisujące tę wycieczkę! Jeżeli chcesz spędzić aktywnie urlop - polecam! Polecane dla wielbicieli adrenaliny!

3. Sozopol-Ropotamo - historia, przepiękne widoki w rezerwacie przyrodniczym Ropotamo, zwiedzanie cerkwi, w której można zobaczyć szczątki Świętego Jana Chrzciciela. Spokojna wycieczka polecana dla ludzi, lubiących historię i przyrodę.

4. Warna-Delfinarium - jedyne delfinarium na Bałkanach! Prześwietne show delfinów. Jedna z najlepszych opcji, polecana dla rodzin z dziećmi!

5. Aquapark - MEGA atrakcja dla całej rodziny! Znajdują się tam zjeżdżalnie dla odważnych, dla bardziej odważnych i dla osób, wolących spokojniejsze spędzanie czasu aktywnie. Dla dorosłych i najmłodszych! Polecane dla każdego!

6. Nesebar z degustacją wina - jedna z najlepszych wycieczek! Główny cel - winiarnia i oczywiście degustacja. Po drodze zwiedzanie największych i najbardziej ciekawych zabytków. W tym czasie możesz zakupić wyjątkowe pamiątki z Bułgarii. Polecane dla pełnoletnich! 

7. Wycieczki morskie - wędkowanie, rejsy jachtem, katamaranem, imprezy i animacje dla dzieciaków, a także romantyczny rejs przy zachodzie słońca. Polecane dla każdego! 

 

Oprócz wycieczek fakultatywnych możesz przeczytać różne ciekawe artykuły, a także zamówić transfer z/do lotniska lub wypożyczyć auto na miejscu w Bułgarii.  

Zapraszamy do zrobienia online rezerwacji na wycieczkę fakultatywną ze Słonecznego Brzegu i okolicy do wybranego przez Ciebie miejsca.

zobacz więcej...

Hotelarze będą musieli zapewnić zaplecze izolujące turystów lub członków personelu, jeśli okaże się, że mają zakażenie koronawirusem.

zobacz więcej...

Parlament przyjął tekst, który przewiduje dotację w wysokości 35 euro na miejsce w samolocie dla czarterów przewożących turystów zagranicznych do Bułgarii w celach turystycznych

zobacz więcej...
Booking.com