Hotele muszą wydzielić izolowane pokoje, jeśli chcą przyjmować gości

Hotelarze będą musieli zapewnić zaplecze izolujące turystów lub członków personelu, jeśli okaże się, że mają zakażenie koronawirusem. Zapewnia to projekt regulaminu przygotowany przez Ministerstwo Turystyki, minister Nikolina Angelkova powiedziała dla Nova TV.

Ministerstwo Turystyki przesłało Ministerstwu Zdrowia wnioski o zatwierdzenie nowych zasad funkcjonowania hoteli i restauracji. Przypomniała, że ​​zakaz podróżowania turystycznego upłynął 13 maja, a aktywny letni sezon turystyczny rozpocznie się 1 lipca.

„Jeśli jest pracownik lub turysta z infekcją koronawirusem, on i jego najbliższy krąg kontaktów muszą być izolowani, hotele muszą oferować miejsca do izolacji, osobne pokoje” - zaleciła.

Angelkova powiedziała, że ​​zagraniczni turyści chcący przyjechać do Bułgarii powinni podpisać deklarację podróży na własne ryzyko. W nim turysta zadeklaruje, że jest zdrowy, zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich środków ograniczających przewidzianych w bułgarskim prawie oraz że jego ubezpieczenie lub dodatkowe ubezpieczenie pokryje wszelkie koszty leczenia, jeśli okaże się, że jest nosicielem wirusa. Wyjaśniła, że ​​jeśli turysta nie ma takiego ubezpieczenia, będzie musiał pokryć koszty kwarantanny i leczenia z własnej kieszeni.

Zasady ministerstwa określają również wymagania dotyczące dystansu społecznego, odległości w recepcji, w holu i innych.

Gdzie kupić? Ile znaczków? Gdzie wysłać?

zobacz więcej...

Hotelarze będą musieli zapewnić zaplecze izolujące turystów lub członków personelu, jeśli okaże się, że mają zakażenie koronawirusem.

zobacz więcej...

Trzy hotele w kurorcie „Słoneczny Brzeg” są już otwarte i przyjmują bułgarskich turystów. Oczekuje się, że jeśli sytuacja w kraju będzie nadal pod kontrolą i zostaną zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa, większość hoteli w kurorcie turystycznym zostanie otwarta do 19 czerwca. Tak stwierdził dyrektor wykonawczy Zlatko Dimitrov. Powiedział, że w „Słonecznym Brzegu” prowadzone są działania mające na celu naprawę i modernizację infrastruktury.

zobacz więcej...
Booking.com