Hotele muszą wydzielić izolowane pokoje, jeśli chcą przyjmować gości

Hotelarze będą musieli zapewnić zaplecze izolujące turystów lub członków personelu, jeśli okaże się, że mają zakażenie koronawirusem. Zapewnia to projekt regulaminu przygotowany przez Ministerstwo Turystyki, minister Nikolina Angelkova powiedziała dla Nova TV.

Ministerstwo Turystyki przesłało Ministerstwu Zdrowia wnioski o zatwierdzenie nowych zasad funkcjonowania hoteli i restauracji. Przypomniała, że ​​zakaz podróżowania turystycznego upłynął 13 maja, a aktywny letni sezon turystyczny rozpocznie się 1 lipca.

„Jeśli jest pracownik lub turysta z infekcją koronawirusem, on i jego najbliższy krąg kontaktów muszą być izolowani, hotele muszą oferować miejsca do izolacji, osobne pokoje” - zaleciła.

Angelkova powiedziała, że ​​zagraniczni turyści chcący przyjechać do Bułgarii powinni podpisać deklarację podróży na własne ryzyko. W nim turysta zadeklaruje, że jest zdrowy, zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich środków ograniczających przewidzianych w bułgarskim prawie oraz że jego ubezpieczenie lub dodatkowe ubezpieczenie pokryje wszelkie koszty leczenia, jeśli okaże się, że jest nosicielem wirusa. Wyjaśniła, że ​​jeśli turysta nie ma takiego ubezpieczenia, będzie musiał pokryć koszty kwarantanny i leczenia z własnej kieszeni.

Zasady ministerstwa określają również wymagania dotyczące dystansu społecznego, odległości w recepcji, w holu i innych.

Szukasz przygody, atrakcji, wiedzy, albo poprostu chesz zobaczyć coś nowego i interesującego w Bułgarii? Jeśli tak - czytaj dalej...

zobacz więcej...

Twój prywatny i pewny transport dla całej rodziny z/na lotnisko kosztuje jedyne 30 euro! Wejdź w zakładkę TRANSFERY i wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzieć zamówienie.

zobacz więcej...

Gdzie kupić? Ile znaczków? Gdzie wysłać?

zobacz więcej...
Booking.com