Państwo będzie dofinansowywać loty czarterowe zagranicznych turystów 35 euro za miejsce

Parlament przyjął tekst, który przewiduje dotację w wysokości 35 euro na miejsce w samolocie dla czarterów przewożących turystów zagranicznych do Bułgarii w celach turystycznych, podała agencja FOCUS News. Decyzję w tej sprawie podjęli posłowie z poprawkami do ustawy o zdrowiu w drugim czytaniu.

Działania przewidują również, że każda osoba zarażona Covid-19 powinna podlegać obowiązkowej izolacji lub leczeniu szpitalnemu.

Wyjątkowa sytuacja epidemiologiczna na pewien czas zostanie ogłoszona decyzją Rady Ministrów, napisali posłowie cytowani przez BNR.

Grzywny za naruszenie środków anty-epidemicznych i za nieprzestrzeganie kwarantanny pozostają niezmienione.

Zatrzymane pozostają również środki wsparcia ludzi i firm w czasach kryzysu. Rozporządzenie dla 60/40 potrwa do 30 czerwca. Rozporządzenie dla ochrony dłużników zostają przedłużone o 2 miesiące.

Kwota podatku VAT na żywność i leki nie zostanie zmniejszona.

Parlament zobowiązał również koncesjonariuszy i najemców plaż morskich do zapewnienia odwiedzającym akcesoriów plażowych - parasoli i leżaków, po cenach obniżonych o nie mniej niż 50% cen w sezonie 2019 lub maksimum zgodnie z umową. Rozporządzenie obowiązuje od 1 czerwca 2020 r., informuje „Focus”.

Koncesjonariusze lub najemcy, którzy nie wywiążą się ze swoich zobowiązań, zostaną ukarani karą grzywny w wysokości 50 000 BGN, za powtarzające się naruszenia przewiduje się karę w wysokości 100 000 BGN.

Booking.com