Dokumenty osobiste

Dokumenty tożsamości stanowią bardzo ważną część Twojego wyjazdu na wczasach do Bułgarii.

Bułgaria od 2007 roku należy do Unii Europejskiej, więc bez problemu możesz tutaj przyjechać z dowodem osobistym. Jadąc swoim samochodem przez Serbię, która jest krajem kandydującym do UE, nie przejmuj się - też możesz przejechać wyłącznie na dowód. Serbia ustanowiła to w prawie.* 

Na stronie konsulatu Polski w Belgradzie czytamy: "Od dnia 12 czerwca 2010 roku weszła w życie decyzja Rządu Republiki Serbii zezwalająca obywatelom krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Szwajcarii na przekraczanie granicy Republiki Serbii na podstawie ważnego dowodu osobistego. Decyzja dotyczy przejazdów oraz pobytu do 90 dni od przekroczenia granicy. Legitymowanie się dowodem osobistym zamiast paszportów, nie oznacza automatycznego honorowania dowodu osobistego przez banki, urzędy, towarzystwa ubezpieczeniowe i biura podróży.

Osoby poniżej 18 roku życia mogą przekroczyć granicę na podstawie paszportu lub tymczasowego dowodu osobistego."*

Cenna uwaga - swoje dokumenty trzymaj w sejfie w hotelu. Cena wynajęcia to 3 EURO za dobę. Jeżeli staniesz się ofiarą kradzieży to musisz udać się na policję i tam wszystko zgłosić. Zostanie Ci wystawione specjalne zaświadczenie na podstawie, którego wyrobisz sobie nowe dokumenty.


Pamiętaj Abasada Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się w Sofii.
Dokładny adres: ul. Chan Krum 46, 1000 Sofia, BG telefon: +359 29023400

Booking.com