Sozopol - Ropotamo

Dni, w których się odbywa:
poniedziałek i czwartek
Godzina / miejsce odjazdu (zbiórki):
08:00
Cena dla dorosłego:
68 leva
Cena dla dziecka 2-11.99 lat:
34 leva
Dziecko do 1.99 lat:
bezpłatnie

  To wycieczka rozpoczynająca się od romantycznego rejsu łódkami po rzece Ropotamo, znajdującej się w malowniczym, owianym legendami rezerwacie. To możliwość podziwiania "bułgarskiej dżungli" z niezwykle bogatą fauną i florą.

   Kolejnym punktem dnia jest zwiedzanie jednego z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego - Sozopolu, zlokalizowanego na niewielkim skalistym półwyspie. Sozopol to miejsce pamiętające czasy starożytnych Greków czy Rzymian, a następnie Bizantyjczyków i Turków. To tutaj można posłuchać tak kontrastujących ze sobą opowieści - z jednej strony o relikwiach św. Jana Chrzciciela, znalezionych w 2010 roku na wyspie koło Sozopola, z drugiej zaś o kościach wampira znalezionych przy wykopaliskach na początku starego miasta. Przez swoje zabytki w 2015 roku Sozopol został zapisany jako drugi z najbardziej porządanych miejsc na świecie według Światowej Rady Turystyki i Podróżowania (The World Travel and Tourism Council).

   Po zwiedzaniu wszystkich atrakcji w Sozopolu będzie na Ciebie czekał pyszny tradycyjny bułgarski obiad...

   ...i czas na Burgas, a tam zobaczysz jak wygląda nowoczesne bułgarskie miasto, będziesz mieć wolną godzinę, aby na własną rękę znaleźć w Burgas coś interesującego dla siebie.

   W drodze powrotnej odbędzie się zwiedzanie monastyru św. Jerzego w Pomorie, który słynie z leczniczej wody i tradycyjnych trunków wytwarzanych przez mnichów zamieszkujących klasztor.

   Polecam tą wycieczkę dla każdego kto lubi spokojne wycieczki, na których może zobaczyć piękne krajobrazy i dowiedzieć się ciekawych historii.

   Wycieczka odbywa się w każdy poniedziałek i czwartek. Wyjazd o godzinie 8:00-8:10 z najbliższego do Twojego hotelu przystanku.

   Kliknij na ten link, aby zobaczyć jakie są bieżące promocje na wycieczki fakultatywne.

   Żeby zapisać się na wycieczkę do Sozopola należy jedynie wypełnić formę rezerwacyjną po prawej stronie.

   Sprawdź czy zostały wolne miejsca na +359 899 454 243

ZAPISY NA WYCIECZKĘ

Dorośli *

Dzieci *

Zwiedzanie europejskiej części miasta autokarem, zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, przejazd przez Most Bosforski do azjatyckiej części miasta, pauza na zdjęcia.

zobacz więcej...

Degustacja najlepszych BUŁGARSKICH WIN połączona ze spacerem po Starym Nesebarze - ukrytym klejnocie Europy!

zobacz więcej...

Główną atrakcją wycieczki, szczególnie dla dzieci jest pokaz tresury delfinów w największym w tej części Europy - delfinarium w Warnie.

zobacz więcej...
Booking.com