Nesebar z Degustacją Bułgarskiego Wina

Dni, w których się odbywa:
wtorek, sobota
Godzina / miejsce odjazdu (zbiórki):
17:00
Cena dla dorosłego:
30 leva
Cena dla dziecka 2-11.99 lat:
15 leva
Dziecko do 1.99 lat:
bezpłatnie

   Zapraszam Cię na jeden z najbardziej fascynujących spacerów po Starym Nesebarze! Główny cel oprowadzania to winiarnia, gdzie robią specjalnie dla nas atrakcyjną degustację bułgarskiego wina! Spróbujesz najlepszego w Bułgarii półsłodkiego wina, wina z migdałów oraz rakiję morelową - bułgarski eliksir. W winiarni dostaniesz pełną informację o bułgarskich produktach różanych tj. olejek różany, kremy, perfumy, mydełka i inne. To jest najlepsze miejsce do zakupienia prezentów dla wszystkich w Polsce, dlatego że wszystkie produkty są oryginalne i w bardzo dobrej jakości.

   Stary Nesebar w całości wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Stare miasto położone jest na małym półwyspie wychodzącym w Morze Czarne.

   Nesebar to jedno z najstarszych miast w Europie. Powstało już około 3 tysięcy lat temu, założone przez plemię Traków. Przez wieki każda kolejna kultura zostawiła swoje ślady bytu. Mury obronne powstały w czasach greckich kolonistów. Do dziś możemy podziwiać amfiteatr z czasów rzymskich. Pamiątkami okresu bizantyńskiego pozostają tamtejsze świątynie, których na tak małej powierzchni (850 m x 350 m) powstało około 40. Godne uwagi są cerkwie z czasów panowania bułgarskiego cara Iwana Aleksandra - przykłady stylu malowniczego, z naprzemiennie układanymi białymi blokami kamienia i czerwonymi cegłami. Swoje odbicie w architekturze znalazło również panowanie Osmanów, które trwało przez 500 lat. Powstałe wtedy cerkwie, zgodnie z panującym prawem - nie mogły być wyższe od meczetu, a nawet od tureckiego jeźdźca na koniu. Z okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego pochodzą zbudowane w stylu czarnomorskim nesebarskie domy o kamiennych parterach i drewnianych, nadwieszonych nad ulicą piętrach, które do dzisiaj tworzą kompleks urbanistyczny dający niesamowity klimat miastu.

   Nesebar to nie tylko zabytki, to wąskie uliczki wybrukowane kocimi łbami, malutkie placyki, kramy z przyprawami, ceramiką, dżemem figowym i produktami różanymi. To knajpki, tawerny, restauracje z tarasami wychodzącymi na morze z wyśmienitym bułgarskim jedzeniem, a wszystko okraszone kwiatowymi ogródkami. Z całą pewnością Nesebar to miejsce, gdzie możesz poczuć najbardziej romantyczną atmosferę na całym wybrzeżu Morza Czarnego i przede wszystkim doświadczyć znanej na całym świecie bułgarskiej gościnności.

   Wycieczka odbywa się w każdy poniedziałek i piątek. Wyjazd o godzinie 17:00-17:10 z najbliższego do Twojego hotelu przystanku.

   Cena dla osoby dorosłej 30 BGN, a dla dziecka do 12 roku życia - 15 BGN.

   Kliknij na ten link, aby zobaczyć jakie są bieżące promocje na wycieczki fakultatywne.

   Żeby zapisać sie na wycieczkę do Nesebaru należy jedynie wypełnić formę rezerwacyjną po prawej stronie.

  Aby dowiedzieć się kiedy dokładnie będą miejsca i czy możesz się dołączyć - zadzwoń na +359 899 45 42 43

ZAPISY NA WYCIECZKĘ

Dorośli *

Dzieci *

Booking.com